Artkuły Ścierne

Oferujemy Państwu

Papiery ścierne

Artykuły ścierne to narzędzia, które okazują się niezbędne podczas przeprowadzania wszelkich prac remontowych. Służą do szlifowania i wygładzania powierzchni, a także zdejmowania z niej każdej powłoki. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju artykułów i nie tylko! Jesteśmy zlokalizowani w Krakowie.

Płótno ścierne

Płótno ścierne jest jednym z najczęściej wybieranych artykułów ściernych przez Klientów naszego sklepu. Produkt zawdzięcza swoją popularność doskonałej trwałości oraz znakomitej przyczepności ziaren. Wyróżnia go również szerokie zastosowanie, najczęściej używa się go do obróbki twardego drewna i metali, jednak można wykorzystywać go także do szlifowania lakieru i tworzyw sztucznych. Produkty w naszej ofercie składają się z elastycznego materiału, który chroni przed rozerwaniem płótna, jak również umożliwia swobodne zginanie. Dzięki temu możesz z łatwością dopasować produkt, niezależnie od kształtu polerowanej powierzchni.

Papiery wodne

Kolejny artykuł ścierny, jaki posiadamy w ofercie, to funkcjonalny papier wodny. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje go całkowita wodoodporność, która umożliwia przeprowadzenie szlifowania na mokro. Użycie wody podczas tego procesu sprawia, że podczas wygładzania powierzchni, w powietrzu nie unosi się pył, który nie tylko spowodowałby niemały bałagan, ale mógłby również osadzić się na świeżo odnowionych elementach. Papier wodny, który znajduje się w naszej ofercie, charakteryzuje się trwałością oraz łatwością w użyciu. Używając go, możesz liczyć na równomierne i dokładne ścieranie powierzchni. Materiał doskonale nadaje się między innymi do polerowania elementów lakierniczych, ale także innych powłok malarskich. Papier ten, jak i inne artykuły ścierne, znajdziesz w ofercie naszego sklepu.

Gradacja papieru ściernego

Głównym parametrem, który rozróżnia poszczególne narzędzia ścierne, jest granulacja. Oznacza ona wielkość ziarna — im większy numer, tym drobniejszy papier. W zależności od rodzaju polerowanego materiału należy wybrać inną ziarnistość artykułów ściernych. Niską gradację wykorzystuje się do zdarcia dużej ilości powłoki i nadaniu powierzchni określonego kształtu. Natomiast jeśli zależy Ci na wypolerowaniu powierzchni na błysk, to zaleca się użycie papieru ściernego o wysokiej ziarnistości. Jeśli poszukujesz wysokiej jakości artykułów ściernych, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu w Krakowie. Doświadczona obsługa udzieli cennych rad i pomoże w doborze odpowiedniego narzędzia, a profesjonalne produkty znacznie usprawnią przebieg prac renowacyjnych.